Polityka ochrony bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i dorosłych w ZHP

Związek Harcerstwa Polskiego wspiera wychowanie dzieci i młodzieży w procesie edukacji nieformalnej, w której są one pod opieką odpowiedzialnych, entuzjastycznych i odważnych wychowawców. Działania, które podejmuje ZHP, mają gwarantować zuchom, harcerzom, harcerzom starszym oraz wędrownikom należytą opiekę i bezpieczeństwo — w takich warunkach powinniśmy realizować naszą misję.

Przyjmujemy politykę ochrony bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i dorosłych w Związku Harcerstwa Polskiego – Program Safe from Harm. Celem tej Polityki jest zagwarantowanie wszystkim członkom związku, ochrony przed nadużyciami związanymi ze wszelkimi przejawami przemocy, w tym w szczególności przemocy fizycznej, emocjonalnej i seksualnej.

Przestrzeganie zapisów Polityki Safe from Harm jest integralnym elementem działania w ZHP oraz podejmowanych w nim aktywności.

Wszystkie informacje na temat Polityki ochrony bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i dorosłych w Związku Harcerstwa Polskiego – Programu Safe From Harm – znajdziesz na stronie internetowej: zhp.pl/sfh