Harcerze dzielą się Światłem Pokoju

13 grudnia do Bielska-Białej dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Ma rozświetlić instytucje publiczne oraz domy bielszczan. Całą akcją dzielenia się Światełkiem w naszym rejonie zaopiekuje się Hufiec Beskidzki.
 
Na całym świecie skautki i skauci przechodzą ponad podziałami dzieląc się ogniem z Betlejem. Co roku światło to wyrusza w podróż dookoła świata by zapłonąć w najdalszych i najtrudniej dostępnych zakątkach, pokazując jednocześnie, że braterstwo i pokój jest czymś realnym.

W betlejemskiej sztafecie bierze udział również Związek harcerstwa Polskiego. To właśnie 13 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju zostało odebrane po polskiej stronie Tatr podczas Betlejemskiego Zlotu w Zakopanem od naszych słowackich sąsiadów. W Zlocie wzięło udział ponad 1600 harcerek i harcerzy. Następnie dzięki pięćdziesięcioosobowej reprezentacji Hufca Beskidzkiego, obecnej podczas trzydniowego Zlotu, Światło dotarło do Bielska-Białej by zapłonąć dla całego Podbeskidzia i rozszerzyć ideę pokoju.

Od 14 do 23 grudnia w godzinach pracy biura będzie można odebrać Światełko w siedzibie Hufca Beskidzkiego tj. od poniedziałku do środy w godzinach 13:00-17:00 oraz w czwartek od 11:00-15:00. 20 grudnia o 12:30 odbędzie się uroczysta msza w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej. Tego dnia harcerze od godziny 14:00 do 16:00 będą obecni na bielskiej Starówce wraz z Betlejemskim Światełkiem. W tych godzinach będzie możliwość odpalenia Ognia z Betlejem i zabrania go w przyniesionych przez siebie zniczach do swoich domów.
Do góry