Najlepszy hufiec w śląskim!

"Hufiec Beskidzki najlepszym hufcem w województwie śląskim" To nie jest propagandowe hasło bez pokrycia. To fakt potwierdzony zwycięstwem w prestiżowym Współzawodnictwie Hufców prowadzonym przez Komendę Chorągwi Śląskiej ZHP z siedzibą w Katowicach. Na 34 hufce działające w województwie śląskim, które zrzesza Chorągiew Śląska ZHP w roku 2014 Hufiec Beskidzki zajął I miejsce we wspomnianym współzawodnictwie. Oczywiście to nie jest jednorazowy, czy przypadkowy sukces. W 2012 roku również zajęliśmy 1 miejsce, a w przeciągu ostatnich 7 lat zajmowaliśmy najniżej 4 pozycję w tym rankingu.

O czym świadczy nasza wysoka pozycja pośród innych harcerskich środowisk? Świadczy o stabilnej sytuacji w każdym strategicznym obszarze, nastawieniu na kompleksowy rozwój, wypełnianiu misji ZHP i dojrzałości naszej kadry. Jednym słowem drodzy "niskopienni górale" z Bielska-Białej i okolic - możecie być dumni nie tylko z najpiękniejszego w województwie miasta, ale również z najlepszego harcerstwa w województwie śląskim!

Więcej o współzawodnictwie przeczytasz na tej stronie.