Najważniejszy element służby, czyli Misja ZHP a także cele naszej organizacji, jej rozwój i plany na najbliższe lata.

Hufiec Beskidzki w swojej działalności może pochwalić się licznymi i znaczącymi osiągnięciami.

Wielu naszych instruktorów otrzymało i nadal otrzymuje zarówno harcerskie jak i pozaharcerskie odznaczenia. Chcielibyśmy Wam ich zaprezentować.

Historia harcerstwa na terenie Bielska- Białej sięga do początków XX wieku i trwa po dziś dzień. Jak wyglądało wtedy harcerstwo i jak się zmieniało? Zobacz sam, zapoznając się z historią naszego hufca.

W 2013 roku Hufiec Beskidzki przyjął imię nowego bohatera - hm. Józefa Drożdża. Był on barwną zaangażowaną w pracę z młodzieżą postacią. Ponadto dwukrotnie pełnił funkcję komendanta naszego hufca. Warto zapoznać się z jego ciekawą biografią.

W historię naszego hufca wpisało się kilka znanych osobistości. Ich życie związane było z harcerstwem, czym sami się szczycą. Oto oni.