Obozy hufca

Obóz młodzieżowy (I turnus)

data: 26.06-15.07

cena: 1400 zł

dla kogo: 10-17 lat

komendant zgrupowania: hm. Krzysztof Czulak

fabuła: "Świat Posejdona - mity i przygoda". Obóz w konwencji morskich przygód z mitologią starożytnych Greków w tle. W programie między innymi rejs statkiem, wycieczka do Kołobrzegu, mikro kurs z udzielania pierwszej pomocy dla dzieci, realizowany przez fachową kadrę, Igrzyska sportowe oraz wiele innych atrakcji.

Obóz młodzieżowy (II turnus)

data: 15.07-29.07

dla kogo: 10-17 lat

komendant zgrupowania: hm. Zdzisław Konecki

fabuła: Obóz młodzieżowy o charakterze sportowym. Fabuła indiańska.

Kolonia zuchowa

data: 01.07-15.07

cena: 1100 zł

dla kogo: dla zuchów z gromad hufca

komendant: phm. Marta Solich

fabuła: Madagaskar​. Zuchy wcielają się w zwierzęta, które uciekły z ZOO
w Central Parku i trafiły na wyspę Madagaskar, gdzie poznają przyrodę, tubylców i geografię. Rozwiązują z pingwinami zagadki i wypełniają różne misje, uczą się bawić i tańczyć z Królem Julianem i Aleksem, poznają magię przyjaźni i na nowo uczą się odżywiać w nowych warunkach. Kadra wciela się w postacie z filmu Madagaskar. Podczas kolonii zuchy będą miały okazję zdobyć wiele sprawności, zrealizować zadania na gwiazdki oraz nauczyć się współżycia w grupie rówieśników oraz z otaczającą ich przyrodą według zasad harcerskich.

Obóz I SH "Na Szlaku"

data: 15.07-29.07

cena: 1100 zł

dla kogo: dla członków drużyn harcerskich i drużyny starszoharcerskiej I SH

komendant: pwd. Olga Świerczek

fabuła: W tym roku zagłębimy się w świat tolkienowskiego Śródziemia! Razem z Elfami będziemy tworzyć niesamowite rzeczy, Enty nauczą nas żyć w zgodzie z naturą, Wielkie Orły przekażą nam swą mądrość, a z Hobbici zagwarantują nam świetną zabawę!

Kadra obozu:

Oboźny: Ignacy Knyps
Kadra programowa: pwd.Maciej Chrzanowski

Drużyna Harcerska
Drużynowa: pwd. Aleksandra Chrzanowska, przyboczny:  Wojciech Świerczek

Drużyna Starszoharcerska
Drużynowa: Alicja Gąsiorek, przyboczna: Patrycja Szypuła

Wyjazd: 15 lipca (godziny wieczorne)
Przyjazd: 29 lipca (godziny poranne)

Obóz III SH "Argemonia"

data: 29.07-13.08

miejsce: Ośrodek Wypoczynkowy dla Dzieci i Młodzieży w Cichem znajdujący się na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego