Nowe władze w Hufcu Beskidzkim

przywitanie.png

14 listopada w siedzibie Hufca Beskidzkiego miały miejsce wybory władz w Hufcu Beskidzkim. Podczas Zwykłego Zjazdu Hufca, który trwał niespełna pięć godzin, instruktorzy podsumowali zakończoną 4 – letnią kadencję poprzedniej Komendy Hufca, wybrali władze oraz uchwalono projekt Programu Rozwoju Hufca na lata 2015 – 2019.

W sobotni poranek budynek Hufca przywitał blisko 80 gości. Byli wśród nich instruktorzy  oraz wychowawcy harcerscy, jak również przedstawiciele władz lokalnych. W pierwszej części Zjazdu przegłosowano porządek obrad i regulamin. W oficjalnej części miało miejsce przywitanie wszystkich przybyłych na Zjazd, wręczenie podziękowań dla władz miasta i gmin ościennych, oraz wręczenie medali i odznaczeń dla instruktorów, którzy swoją pracą przyczynili się do rozwoju Hufca Beskidzkiego.

Wśród zaproszonych gości pojawił się pan Przemysław Kamiński, pełniący funkcję zastępcy prezydenta miasta Bielska - Białej, pani Anna Skotnicka – Nędzka – zastępczyni wójta Gminy Jaworze, pani Ewa Polaczek – dyrektor SP 3 w Bielsku – Białej. Z ramienia Chorągwi Śląskiej na Zjazd przybyła również harcmistrzyni Anna Petereko będąca komendantką Chorągwi Śląskiej, oraz harcmistrzyni Marzena Malina – Pełnomocnik Komendanta Chorągwi na Zjazd, czuwająca nad prawidłowością przebiegu Zjazdu.

Warto wspomnieć, iż na Zjeździe pojawiło się ponad 70 instruktorów i wychowawców harcerskich z czego 54 posiadało czynne prawo wyborcze. W tym to gronie został wybrany Komendant Hufca wraz ze swoją Komendą, Sąd Harcerski i Komisja Rewizyjna Hufca. Po 4 latach minionej i dobrze ocenionej kadencji harcmistrza Zdzisława Koneckiego, Zjazd ponownie wybrał druha Koneckiego na Komendanta Hufca Beskidzkiego. Do władza hufca wybrany został również harcmistrz Sławomir Gajda, jako Skarbnik, podharcmistrzyni Anna Mrotek – z-ca ds. programowych, podharcmistrzyni Jolanta Bogdanowicz – z-ca ds. pracy z kadrą oraz harcmistrzyni Magdalena Górna – członkini Komendy.

W takim składzie Hufiec Beskidzki ruszy w swoją kolejną 4 – letnią kadencję, ukierunkowany Programem Rozwoju Hufca, który zawiera między innymi zadania dotyczące pracy z kadrą, jej motywacji i przeszkolenia oraz  podniesienia poziomu pracy programowej, jak również szereg innych przedsięwzięć mający przybliżyć działania Hufca do Strategii Związku Harcerstwa Polskiego. Wybranej Komendzie i innym funkcyjnym życzymy powodzenia i czerpania satysfakcji z nowych postawionych przed nimi wyzwań.