Baza w Pogorzelicy

Morze 0351

Pogorzelica – nieweielka miejscowość wypoczynkowa z letnim kąpieliskiem morskim w północno- zachodniej Polsce, położona nad Morzem Bałtyckim, na Pobrzeżu Szczecińskim, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, w gminie Rewal.

Miejscowość w całości objęta jest specjalnym obszarem ochrony siedlisk Trzebiatowsko-Kołobrzeskim Pasem Nadmorskim. Na wschód i południe od Pogorzelicy został wytyczony obszar specjalnej ochrony ptaków tzw. „Wybrzeże Trzebiatowskie”.

Teren

Od zachodu Pogorzelica graniczy poprzez Kanał Liwia Łuża z Niechorzem. Na południowy wschód od miejscowości znajduje się zarastające jezioro Konarzewo, a na południowy- zachód jezioro Liwia Łuża, będące rezerwatem ptaków. Na południowy wschód od Pogolerzelicy znajduje się porośnięte borem sosnowym wzniesienie Sowia Góra. Od strony lądu miejscowość okala bór sosnowy (starodrzew sosnowy w wieku 120–150 lat, enklawa 130-letniej dąbrowy).

Kąpielisko w Pogorzelicy w latach 2006–2013 otrzymywało wyróżnienie Błękitną Flagę. Dojście do plaży przez las zajmuje ok. 15 min.

W tym przepięknym lesie, co roku budujemy od podstaw naszą bazę obozową, w której wypoczywamy jak nigdzie na świecie.

Zakwaterowanie

004

Baza może pomieścić około 250 osób. Uczestnicy podzieleni są na mniejsze podobozy, mieszkają w namiotach w niewielkiej odległości od siebie. Powoduje to pewną odrębność danej grupy.

Oferujemy noclegi w namiotach typu NS i Beta (kilkuletnie i całkiem nowe).

W środku namiotu czekają na Ciebie:

• metalowe półki z drewnianym wypełnieniem,
  • kanadyjka (łóżko polowe),
  • materac i koce.

Na każdym podobozie znajduje się sprzęt przeciwpożarowy a w jego pobliżu umiejscowione są latryny typu TOI TOI.

Do dyspozycji pełna obsługa kwatermistrzowska.

Kuchnia i stołówka to specjalistyczne namioty umiejscowione w części ogólnodostępnej bazy. Tam również znajdują się sanitariaty:

• umywalnie z zimną wodą,
  • prysznice z ciepłą bieżącą wodą.

Na terenie obiektu wdrożone są procedury HACCP.

Na bazie obecna jest pielęgniarka. W razie konieczności wyjazd do szpitala w Gryficach.

Nad bezpieczeństwem na plaży podczas kąpieli czuwają ratownicy WOPR.

Do dyspozycji uczestników obozu mamy leśne boisko do gier zespołowych.

Ukształtowanie terenu daje możliwości zarówno do ćwiczenia technik harcerskich, jak i rozgrywania najróżniejszych gier terenowych.

Okoliczne atrakcje i wycieczki

Sport 1644

• park linowy obok terenu bazy,
  • spływy kajakowe Regą,
  • trasa Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, po której kursuje zabytkowy skład, zwany "Ciuchcią Retro",
  • latarnia w Niechorzu,
  • park miniatur latarni morskich w Niechorzu,
  • szlaki rowerowe (posiadamy własne rowery na wycieczki).

Możliwość zorganizowania całodziennych wycieczek:

• Kołobrzeg,
  • Międzyzdroje,